image_slideshow
image_slideshow
image_slideshow
image_slideshow

Dôležitá rada

Práve čítate dôležitú časť tejto webovej stránky, kde sa Vám pokúsim dať pár skromných rád, ako si správne vybrať autoškolu, ktorá Vám poskytne výcvik podľa zákona č. 8/2009 Zb., vyhlášky č. 9/2009 a zákona č.93/2005 Zb. o autoškolách, ktorý jasne definuje, ako má výcvik v autoškole vyzerať.

Všetky „múdrosti“, ktoré sa tu dozviete, vychádzajú z mojich skúseností, ktoré som získal dlhoročnou praxou. Niektoré autoškoly sa snažili osloviť nízkou cenou za výcvik a niektoré kvalitou výučby. Pre väčšinu ľudí ide v prvom rade o peniaze, a preto pokiaľ mi telefonujú a chcú získať informácie, tak sa obmedzia len na otázku „Koľko u Vás stojí vodičák“.

Nie je to zle položená otázka, ale dôležité je opýtať sa na ďalšie záležitosti, ktoré majú vplyv na konečnú cenu výcviku. Napríklad kondičná jazda. Túto jazdu môžete potrebovať v prípade, že si aj po absolvovaní vyučovacích hodín praktických jázd nebudete istí za volantom a budete sa chcieť ešte nejakou jazdou naviac zdokonaliť.

Ďalšou položkou, ktorá sa Vám môže odraziť v celkovej cene je to, že aj napriek Vašej snahe sa záverečná skúška na prvý krát nemusí podariť a potom budete musieť ísť na „opakovanú skúšku“, preto sa informujte aj na cenu tejto opravnej skúšky.
Kvalita výcviku je povedal by som ešte dôležitejšia, než to koľko zaplatíte za výcvik. Odporúčam získať dostupné informácie od Vašich kamarátov a blízkych. Najlepšie sú priame skúsenosti z absolvovania výcviku v autoškole.
Ešte stále je dosť autoškôl, ktoré žijú vďaka vete: „Môj známy má autoškolu“. Toto nie sú dosť dobré odporúčania. Omnoho lepšie je pokiaľ počujete vetu typu: „Tam choď, tam sa ti naozaj venujú na 100%“.

Vrelo odporúčam zájsť osobne do Vami vopred vybranej autoškoly a pozrieť sa aké má zázemie a ako na Vás zapôsobí personál. Výberom len cez internet sa o túto skúsenosť okrádate. Autoškola, ktorá má jedno vozidlo a jedného inštruktora Vám síce zaručí najlacnejší výcvik, ale nezaručí Vašu spokojnosť, pretože nemáte možnosť porovnávať, ktorý inštruktor Vás niečo naučí a ako sa Vám bude venovať. Skracovanie jázd a hrubosť nervóznych inštruktorov je najväčším prehreškom autoškoly voči uchádzačom.

Pokiaľ ste si vybrali autoškolu podľa týchto rád, a napriek tomu nie ste spokojní s prístupom autoškoly, máte zo zákona právo i v priebehu výcviku preložiť tento výcvik do inej autoškoly. Autoškola je povinná Vám toto preloženie umožniť a vrátiť Vám peniaze za nedokončený výcvik.loading